Dożynki gminy Ełk mamy za sobą

2011-09-14

W niedzielę 4 września 2011r. w Nowej Wsi Ełckiej, rolnicy z terenu gminy Ełk świętowali zakończenie żniw.
Podczas imprezy można było nie tylko podziwiać występy zespołów wokalnych i tanecznych,  ale także wziąć udział w grach i zabawach dotyczących prowadzenia prawidłowej gospodarki odpadami. Na stoisku poświęconemu projektowi pn. „Opracowanie i wdrożenie programu edukacji ekologicznej dla Projektu „Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych wraz ze składowiskiem odpadów w Siedliskach k/ Ełku””, prezentowane były materiały edukacyjne informujące o zasadach prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi.

Gospodarzem Dożynek był wójt gminy Ełk p. Antoni Polkowski, który wg. tradycji podzielił się chlebem ze zgromadzonymi. W trakcie dożynek rozstrzygnięto konkursy: na najsmaczniejsze ciasto, na najładniejszy wieniec dożynkowy. Między występami zespołów folklorystycznych prowadzone były konkursy dla dzieci i dorosłych, takie jak: wielobój rodzinny, rzut czapką w dal, zjadanie jabłek na czas, rodzinny bieg z „Ciukami” słomy i inne.

Na scenie wystąpiły również: kapela „Czeremszyna”, zespół „Rajcusie” z Rajczy, zespół „Klika z Białej Piskiej” oraz Janusz Laskowski. Uczestnicy imprezy obejrzeli także pokaz samoobrony w wykonaniu Ełckiej Sekcji Viet Vo Dao Phoung Hoang "Wzlatujący Feniks". Na imprezie obecnych było około 2 tysięcy uczestników. Wszyscy bawili się świetnie, a stanowisko edukacji ekologicznej na którym można było wygrać masę ciekawych gadżetów i materiałów edukacyjnych, cieszyło się bardzo dużą popularnością i było ważnym elementem tego święta. Imprezę zakończyła wspólna zabawa podczas koncertu zespołu "Nazir".

Wróć