Zielony Festyn mamy za sobą!

2011-07-27

W dniu 10 czerwca 2011r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się "Zielony Festyn". Hasłem przewodnim festynu były zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska. Podczas imprezy można było wziąć udział w grach i zabawach dotyczących prowadzenia prawidłowej gospodarki odpadami. Można było także odwiedzić stoisko poświęcone projektowi Opracowanie i wdrożenie programu edukacji ekologicznej dla Projektu „Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych wraz ze składowiskiem odpadów w Siedliskach k/ Ełku, na którym prezentowane były materiały edukacyjne informujące o zasadach prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi.

Uczestnicy festynu próbowali też swoich sił z dłutem. Można było zapoznać się z korzenioplastyką i stworzyć swoje małe dzieło. Wśród młodszych ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko ceramiczne, gdzie dzieci lepiły figurki z gliny.
W trakcie trwania festynu zostały też ogłoszone wyniki konkursu "Śmieci w sieci" i wręczone nagrody. Wygrała strona stworzona przez Łukasza Jarząbskiego.
Podsumowaniem "Zielonego Festynu" był Rock pod Wiatrakiem - koncert ełckiego zespołu SIDD COME.

Wróć