Zwycięska bombka choinkowa !

2011-01-20

Bombka wykonana przez PGO Eko-MAZURY zajęła II miejsce w "Bomb(k)owym konkursie" organizowanym przez Ministerstwo Środowiska w kategorii Beneficjenci. Gratulacje!

Bombka wykonana została z materiałów nadających się do recyklingu oraz bioodpadów, czyli jest przykładem sgregacji odpadów na mokre i suche , które będzie miało miejsce w Ełku w ramch projektu.

Na bombce znalazły się choinki, bałwanek, gwiazdki i bombki. Choinki utworzyły kwadraciki pociętych puszek po piwie w różnych odcieniach zieleni. Na wytworzenie bombek zostały wykorzystane kolorowe kwadraciki z puszek od różnych napojów.  Białe skorupki jaj posłużyły na zrobienie bałwanka, którego garnek zrobiony był z czarnych puszek. Gwiazdki, które znalazły się na bombce zostały wykonane z kremowych skorupek po jajach. Tło wykonane zostało z puszkowych kwadracików od wewnętrznej strony.

W ten sposób powstała przepiękna bombka, która niejedną choinkę mogłaby przyozdobić. Bombkę wykonały uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku: Adrianna Petelska i Julia Merska, pod kierownictwem nauczycielki Małgorzaty Russek.

Więcej informacji na stronie Organizatora konkursu:
http://www.mos.gov.pl/artykul/70_infrastruktura_i_srodowisko/13873_bomb_k_owy_konkurs_rozstrzygniety.html

Wróć